Biznes Online

Biznes Online

Profesjonalne wsparcie IT dla nowoczesnego rozwoju Twojej firmy. Korzystaj efektywnie z nowoczesnych narzędzi chmurowych poznając ich możliwości oraz sposoby wdrożenia

Windows Tips #5 Tryby skupienia i pracy nocnej

Windows Tips #4 – jak szybko ukryć ikony pulpitu

Każdy z nas zarządza plikami i organizuje je na dysku w indywidualny sposób. Każdy z nas korzysta też w bardziej lub mniej intensywny sposób z pulpitu jako miejsca do przechowywania dokumentów, katalogów, zdjęć i innych plików. Jak w szybki sposób ukryć wszystkie ikony pulpitu? W jakim celu to robić?

Wyobraź sobie, że prowadzisz prezentację lub nagrywasz wideo na którym prezentujesz coś na ekranie swojego komputera. Czy chciałbyś, żeby oglądający widzieli co znajduje się na pulpicie Twojego komputera? Możesz oczywiście przed rozpoczęciem prezentacji lub nagrania zweryfikować i uporządkować zawartość pulpitu. Możesz też użyć opcji systemu Windows do szybkiego schowania zawartości pulpitu przed wzrokiem osób do tego nieuprawnionych.

W celu ukrycia zawartości pulpitu należy kliknąć prawym klawiszem myszki na pulpicie, wybrać pozycję Widok. W widoku rozwinie się kolejne menu z opcjami ustawiania wielkości ikon oraz ich rozmieszczenia. Jako ostatnia pozycja widoczna będzie opcja: Pokaż ikony pulpitu.

Jak szybko ukryć wszystkie ikony 
na pulpicie Windows?

Domyślnie opcja ta jest zaznaczona i ikony na pulpicie są widoczne. Klikając w opcję Pokaż ikony pulpitu możemy ukrywać i ponownie wyświetlać ikony na pulpicie Windows.


Artykuł jest jednym z cyklu: Windows Tips – przydatne funkcje ułatwiające codzienną pracę